Bilden för A3B-10PA-2DS(54) är inte tillgänglig
A3B-10PA-2DS(54)
DigiKeys produktnummer
A3B-10PA-2DS(54)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3B-10PA-2DS(54)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 10POS 2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,138" (3,50mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,102" (2,60mm)
Förpackning
Tråg
Isoleringshöjd
0,157" (4,00mm)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
2A
Stil
Spänningsvärde
200VAC