A3A-44PA-2SV(71)
DigiKeys produktnummer
H10958-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3A-44PA-2SV(71)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 44POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 44 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A3A-44PA-2SV(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,138" (3,50mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,071" (1,80mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Brown
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
200V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
6mm, 8,8mm