A2-16PA-2.54DSA(71)
DigiKeys produktnummer
H123029-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A2-16PA-2.54DSA(71)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
A2-16PA-2.54DSA(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Övergripande kontaktlängd
0,454" (11,54mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200V
Terminering
Lödmetall
Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift
78,7µin (2,00µm)
Fästtyp
Push-Pull
Basproduktens nummer
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)