A1-64PA-2.54DSA(71)
DigiKeys produktnummer
H123016-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A1-64PA-2.54DSA(71)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 64POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 64 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A1-64PA-2.54DSA(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,454" (11,54mm)
Förpackning
Tråg
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200V