M83-LMT1M2N18-0000-000
DigiKeys produktnummer
952-3000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M83-LMT1M2N18-0000-000
Beskrivning
CONN HEADER VERT 18POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 18 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
M83-LMT1M2N18-0000-000 Modeller
Kategori
Fästtyp
Gängad
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,240" (6,10mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Anslutningsfläns, monteringsfläns, monteringsdelar
Antal rader
3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2,2A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
120V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
10,65mm, 12,85mm