M80-5L10605M5-02-333-00-000
DigiKeys produktnummer
952-M80-5L10605M5-02-333-00-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M80-5L10605M5-02-333-00-000
Beskrivning
6+2 POS. MALE SIGNAL+POWER HORIZ
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 8 (6 + 2 ström) positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
M80-5L10605M5-02-333-00-000 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,238" (6,05mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering, fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld)
Antal rader
2
Egenskaper
Jackskruv, nycklingsfack, kopplingsfläns
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
2,2A, 20A