M300-MV30645M1
DigiKeys produktnummer
952-2523-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M300-MV30645M1
Beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 3MM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 6 positioner 0,118" (3,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
M300-MV30645M1 Modeller
Kategori
Fästtyp
Gängad
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,276" (7,00mm)
Förpackning
Rör
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttyp
Stift, ström
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA46), nylon 4/6 (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Anslutningsfläns
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grön
Stil
Strömklassning (Ampere)
10A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
600VAC/DC
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
8,9mm