G125-MV12605M1P | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 952-4113-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | G125-MV12605M1P |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 26POS 1.25MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 26 positioner 0,049" (1,25mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | G125-MV12605M1P Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - polstift 0,118" (3,00mm) |
Tillv. | Isoleringshöjd 0,193" (4,90mm) |
Serie | Kontaktform Cirkulär |
Förpackning Band (byggindustri) | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 8,00µin (0,203µm) |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - polstift Guld |
Kontakttyp Stift | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Delning - hopkoppling | Isoleringsmaterial Polyamid (PA4T), nylon 4T, glasfylld, halogenfri |
Antal positioner | Egenskaper Anslutningsfläns, monteringsfläns, plocka och placera |
Antal rader 2 | Arbetstemperatur -65°C-150°C |
Radmellanrum - hopkoppling | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal inlästa positioner Alla | Isolering, färg Grön |
Stil | Strömklassning (Ampere) 2A |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Spänningsvärde 450V |
Monteringstyp | Sammankopplade stackhöjder 7,25mm, 7,33mm |