G125-FV10805F1-2AB2ABP
DigiKeys produktnummer
952-G125-FV10805F1-2AB2ABP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G125-FV10805F1-2AB2ABP
Beskrivning
CONN F-HDR 4PWR 8SIG PCB VERT
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 (8 + 4 ström) Positioner Uttag Kontakt 0,049" (1,25mm) Genomgående hål Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G125-FV10805F1-2AB2ABP Modeller
Kategori
Fästtyp
Skruvlås
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Serie
Isolering, färg
Grön
Förpackning
Band (byggindustri)
Isoleringshöjd
0,207" (5,25mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Kontakttyp
Honuttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Kort till kort eller kabel
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Egenskaper
Jackskruvar, anliggande fläns, Pick and Place, polariseringsnyckel
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
2A, 10A
Delning - hopkoppling
Spänningsvärde
450V
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA4T), nylon 4T, glasfylld, halogenfri
Radmellanrum - hopkoppling
0,049" (1,25mm)