G125-FV10605F3P
G125-FV10605F3P
Harwin’s Company Overview
G125-FV10605F3P
DigiKeys produktnummer
952-4124-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G125-FV10605F3P
Beskrivning
CONN RCPT 6POS 0.049 GOLD PCB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Positioner Uttag Kontakt 0,049" (1,25mm) Genomgående hål Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G125-FV10605F3P Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Tillv.
Isolering, färg
Grön
Serie
Isoleringshöjd
0,207" (5,25mm)
Förpackning
Band (byggindustri)
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Stil
Kort till kort eller kabel
Sammankopplade stackhöjder
7,25mm, 7,33mm
Antal positioner
Egenskaper
Monteringsskruvar, plocka och placera, polariserande nyckel
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
2A
Delning - hopkoppling
Spänningsvärde
450V
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA4T), nylon 4T, glasfylld, halogenfri
Radmellanrum - hopkoppling
0,049" (1,25mm)