G125-2040696L0
G125-2040696L0
Harwin’s Company Overview
G125-2040696L0
DigiKeys produktnummer
952-2751-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G125-2040696L0
Beskrivning
CONN RCPT HSG 6POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Rektangulära kontakter - höljen Uttag 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G125-2040696L0 Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,049" (1,25mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Hasphållare
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Gjuten barriär
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA4T), nylon 4T, glasfylld, halogenfri
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,049" (1,25mm)