B38G3RGB-20D0010H2U1930
DigiKeys produktnummer
3147-B38G3RGB-20D0010H2U1930TR-ND - Remsa och spole (TR)
3147-B38G3RGB-20D0010H2U1930CT-ND - Remsbit (CT)
3147-B38G3RGB-20D0010H2U1930DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B38G3RGB-20D0010H2U1930
Beskrivning
LED RGB DIFFUSED 0606 SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Röd, grön, blå (RGB) 624nm röd, 525nm grön, 470nm blå LED-indikation - diskret 2V röd, 3,3V grön, 3,3V blå 0606 (metrisk 1616)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V röd, 3,3V grön, 3,3V blå
Tillv.
Ström - test
20mA röd, 20mA grön, 20mA blå
Serie
Visningsvinkel
120°, 130°, 130°, 140°, 145°, 160°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
632nm röd, 520nm grön, 468nm blå
Konfiguration
Gemensam anod
Inkapsling/låda
0606 (metrisk 1616)
Linstransparens
Diffused
Leverantörens enhetsförpackning
Millicandela-märkning
Storlek/dimension
L 1,60 x B 1,60mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Höjd (max)
0,50mm
Linsstorlek
1,10mm x 1,60mm