71BD30-02-2-AJN
DigiKeys produktnummer
GH7104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
71BD30-02-2-AJN
Beskrivning
SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 115V
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 2025-02-06 positioner DP6T 250mA (AC/DC) 115 VAC Panelfäste
Kategori
Strömklassning (Ampere)
250mA (AC/DC)
Märkspänning - AC
115 V
Serie
Märkspänning - DC
30 V
Styrdonstyp
Platt (diam. 6,35mm)
Styrdonslängd
9,53mm
Antal lager
2
Antal poler per lager
2
Kretsar per lager
DP6T
Djup bakom panel
24,87mm