71BD30-02-1-AJN
DigiKeys produktnummer
GH7103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
71BD30-02-1-AJN
Beskrivning
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 2025-02-12 positioner SP12T 250mA (AC/DC) 115 VAC Panelfäste
Kategori
Strömklassning (Ampere)
250mA (AC/DC)
Märkspänning - AC
115 V
Serie
Märkspänning - DC
30 V
Styrdonstyp
Platt (diam. 6,35mm)
Styrdonslängd
9,53mm
Antal lager
2
Antal poler per lager
1
Kretsar per lager
SP12T
Djup bakom panel
24,87mm