71ADF30-01-1-AJN
71ADF30-01-1-AJN
71ADF30-01-1-AJN
DigiKeys produktnummer
GH7326-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
71ADF30-01-1-AJN
Beskrivning
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 2025-02-12 positioner SP12T 250mA (AC/DC) 115 VAC Panelmontering, genomgående hål, högervinklad
Kategori
Strömklassning (Ampere)
250mA (AC/DC)
Tillverkare
Grayhill Inc.
Märkspänning - AC
115 V
Serie
Märkspänning - DC
30 V
Förpackning
Bulk
Styrdonstyp
Platt (diam. 3,17mm)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonslängd
9,53mm
Antal positioner
Förflyttningsvinkel
30°
Indexstopp
Justerbar
Kontaktmaterial
Silverlegering
Antal lager
1
Monteringstyp
Panelmontering, genomgående hål, högervinklad
Antal poler per lager
1
Termineringstyp
PC-stift
Kretsar per lager
SP12T
Djup bakom panel
19,33mm