71AD30-01-2-AJN
DigiKeys produktnummer
GH7320-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
71AD30-01-2-AJN
Beskrivning
SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 115V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 2025-02-06 positioner DP6T 250mA (AC/DC) 115 VAC Panelfäste
Kategori
Strömklassning (Ampere)
250mA (AC/DC)
Märkspänning - AC
115 V
Serie
Märkspänning - DC
30 V
Styrdonstyp
Platt (diam. 3,17mm)
Styrdonslängd
9,53mm
Monteringstyp
Panelfäste
Antal poler per lager
2
Termineringstyp
Lödögla
Kretsar per lager
DP6T
Djup bakom panel
19,33mm