56SD30-01-1-AJN
DigiKeys produktnummer
GH7636-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
56SD30-01-1-AJN
Beskrivning
SWITCH ROTARY 2-12POS 200MA 115V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 2025-02-12 positioner SP12T 200mA (AC/DC) 115 VAC Panelfäste
Kategori
Märkspänning - AC
115 V
Tillverkare
Grayhill Inc.
Märkspänning - DC
30 V
Serie
Styrdonstyp
Platt (diam. 3,17mm)
Förpackning
Bulk
Styrdonslängd
9,53mm
Artikelstatus
Aktiv
Förflyttningsvinkel
30°
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Indexstopp
Justerbar
Kontaktytbehandling
Silver
Antal lager
1
Monteringstyp
Panelfäste
Antal poler per lager
1
Termineringstyp
Lödögla
Kretsar per lager
SP12T
Egenskaper
Axel och panel tätad
Kontakttidtagning
Ej kortslutande (BBM)
Djup bakom panel
12,19mm
Strömklassning (Ampere)
200mA (AC/DC)