51P22-01-1-16N
51P22-01-1-16N
51P22-01-1-16N
DigiKeys produktnummer
GH7687-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
51P22-01-1-16N
Beskrivning
SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 16 positioner SP16T 150mA (AC), 200mA (DC) 115 VAC Panelmontering, genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
51P22-01-1-16N Modeller
Kategori
Strömklassning (Ampere)
150mA (AC), 200mA (DC)
Tillverkare
Grayhill Inc.
Märkspänning - AC
115 V
Serie
Märkspänning - DC
28 V
Förpackning
Bulk
Styrdonstyp
Platt (diam. 3,17mm)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonslängd
9,53mm
Antal positioner
16
Förflyttningsvinkel
22,5°
Indexstopp
Kontinuerlig
Kontaktytbehandling
Guld
Antal lager
1
Monteringstyp
Panelmontering, genomgående hål
Antal poler per lager
1
Termineringstyp
PC-stift
Kretsar per lager
SP16T
Djup bakom panel
13,64mm