GT023N10TL
DigiKeys produktnummer
3141-GT023N10TLTR-ND - Remsa och spole (TR)
3141-GT023N10TLCT-ND - Remsbit (CT)
3141-GT023N10TLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT023N10TL
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 330A TOLL-8
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 330A (Tc) 395W (Tc) Ytmontering TOLL-8L
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,9mOhm vid 80A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
3,8V vid 250µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
121 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8058 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
395W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TOLL-8L
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V