G2K3N10H
DigiKeys produktnummer
4822-G2K3N10HTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G2K3N10H
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 2A SOT-223
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 2 A (Tc) 2,4W (Tc) Ytmontering SOT-223
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
220mOhm vid 2A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
2V vid 250µA
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Effektförlust (max)
2,4W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
FET-typ
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V