TR9CX3750T00CIMCFR6B
DigiKeys produktnummer
1939-TR9CX3750T00CIMCFR6B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR9CX3750T00CIMCFR6B
Beskrivning
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 180W
Detaljerad beskrivning
48V 180 W AC/DC Extern Stationär dator (klass I) Adapter Strömsladd (säljs separat) Ingång
EDA-/CAD-modeller
TR9CX3750T00CIMCFR6B Modeller
Kategori
Kraftförbrukning utan last
150mW (max.)
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell), medicin
Effektivitet
Nivå VI, CoC Tier 1
Arbetstemperatur
-10°C-40°C
Utgångskontakt
Centerstiftkontakt, (1,3mm x 3,5mm, 2,1mm x 5,5mm, 2,5mm x 5,5mm)
Sladdlängd
59" (1,50 m)
Storlek/dimension
L 6,93" x B 2,91" x H 1,58" (176,0 x 74,0 x 40,0mm)
Spänning - utspänning
48V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Ström - utgång (max)
3,75A
Standardnummer
60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
Effekt (Watt)
180 W