RR9LX1250T00CIMR6B
RR9LX1250T00CIMR6B
GTM96600 Series AC/DC Desktop Power Supplies from GlobTek PIO | DigiKey
RR9LX1250T00CIMR6B
DigiKeys produktnummer
1939-1189-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RR9LX1250T00CIMR6B
Beskrivning
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 48V 60W
Detaljerad beskrivning
48V 60 W AC/DC Extern Desktop, Wall Mount (Class I) Adapter Strömsladd, flerbladig (säljs separat) Ingång
EDA-/CAD-modeller
RR9LX1250T00CIMR6B Modeller
Kategori
Kraftförbrukning utan last
150mW (max.)
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell), medicin
Serie
Effektivitet
Nivå VI
Arbetstemperatur
-20°C-40°C
Utgångskontakt
Centerstiftkontakt, (1,3mm x 3,5mm, 2,1mm x 5,5mm, 2,5mm x 5,5mm)
Sladdlängd
59" (1,50 m)
Form
Desktop, Wall Mount (Class I)
Ingångsanslutning
IEC 320-C6, Multi-Blade (Sold Separately)
Ingångstyp
Strömsladd, flerbladig (säljs separat)
Storlek/dimension
L 4,63" x B 2,11" x H 1,44" (117,5 x 53,5 x 36,6mm)
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Spänning - utspänning
48V
Standardnummer
60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
1,25A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
60 W