JACK-L-SMT-10A-RA(R)
JACK-L-SMT-10A-RA(R)
JACK-L-SMT-10A-RA(R)
DigiKeys produktnummer
1939-1715-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JACK-L-SMT-10A-RA(R)
Beskrivning
CONN PWR JACK 2.50MMX5.50MM SLDR
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Cirkulär kontakt - strömanslutningar Uttag 2,50mm ID (0,098"), 5,50mm YD (0,217") Kortutskärning, genomgående hål, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JACK-L-SMT-10A-RA(R) Modeller
Kategori
Terminering
Böjt stift, lödning
Tillverkare
GlobTek, Inc.
Skärmning
Avskärmad
Förpackning
Bulk
Spänning - märkt
50VDC
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
10 A
Kontaktdonstyp
Uttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kön
Hane
Kontaktmaterial - plätering
Guld
Hopkopplingsdiameter per industristandard
2,50mm ID (0,098"), 5,50mm YD (0,217")
Höljesmaterial
Järn
Faktisk diameter
0,098" (ID 2,50mm)