FFC2B17-45-T
DigiKeys produktnummer
2073-FFC2B17-45-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-FFC2B17-45-TCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC2B17-45-T
Beskrivning
CONN FFC FPC TOP 45POS 0.5MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
45 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FFC2B17-45-T Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
GCT
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Föråldrad
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
45
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,4A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
80,0µin (2,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höljesfärg
Natural
Höjd över kort
0,098" (2,50mm)