FFC2A36-12-0-T-R
DigiKeys produktnummer
2073-FFC2A36-12-0-T-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-FFC2A36-12-0-T-RCT-ND - Remsbit (CT)
2073-FFC2A36-12-0-T-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC2A36-12-0-T-R
Beskrivning
12W, 0.5MM, FFC CON, VERT, FLIP-
Detaljerad beskrivning
12 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
Kategori
Kabeländtyp
Rak (konisk)
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
12
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A per kontakt
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,205" (5,20mm)