FFC2A33-36-T-R
DigiKeys produktnummer
2073-FFC2A33-36-T-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC2A33-36-T-R
Beskrivning
CONN FFC VERT 36POS 0.5MM SMD
Detaljerad beskrivning
36 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FFC2A33-36-T-R Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Höljesmaterial
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
36
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)