BF085-10-A-0240-N-D
DigiKeys produktnummer
2073-BF085-10-A-0240-N-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF085-10-A-0240-N-D
Beskrivning
10W, 2MM PITCH SOCKET, SIL, TH,
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Genomgående hål Guld
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,169" (4,30mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktlängd - polstift
0,094" (2,40mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt