BF060-04A-B-0400-0280-0305-L-D
DigiKeys produktnummer
2073-BF060-04A-B-0400-0280-0305-L-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF060-04A-B-0400-0280-0305-L-D
Beskrivning
4POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, TH
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 4 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BF060-04A-B-0400-0280-0305-L-D Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,110" (2,80mm)
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,157" (4,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt