BF050-08-A-B-0600-0300-L-G
DigiKeys produktnummer
2073-BF050-08-A-B-0600-0300-L-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF050-08-A-B-0600-0300-L-G
Beskrivning
8POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, TH
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 8 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BF050-08-A-B-0600-0300-L-G Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,433" (11,00mm)
Isoleringshöjd
0,079" (2,00mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt