BF050-06-A-B-0200-0300-L-G
DigiKeys produktnummer
2073-BF050-06-A-B-0200-0300-L-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF050-06-A-B-0200-0300-L-G
Beskrivning
6POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, TH
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 6 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BF050-06-A-B-0200-0300-L-G Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,276" (7,00mm)
Förpackning
Box
Isoleringshöjd
0,079" (2,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt