BF030-04A-B0-0600-0277-0600-LB
DigiKeys produktnummer
2073-BF030-04A-B0-0600-0277-0600-LBTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BF030-04A-B0-0600-0277-0600-LBCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BF030-04A-B0-0600-0277-0600-LBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF030-04A-B0-0600-0277-0600-LB
Beskrivning
4POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, SM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 4 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BF030-04A-B0-0600-0277-0600-LB Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,079" (2,00mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal rader
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt