BC050-18A-K0-0200-0160-0480-LB
DigiKeys produktnummer
2073-BC050-18A-K0-0200-0160-0480-LBTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BC050-18A-K0-0200-0160-0480-LBCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BC050-18A-K0-0200-0160-0480-LBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC050-18A-K0-0200-0160-0480-LB
Beskrivning
18W,1.0MM PITCH ELEV PIN HDR,DIL
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 18 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BC050-18A-K0-0200-0160-0480-LB Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,079" (2,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,039" (1,00mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt