BC050-06A-K0-0200-0160-0480-LB
DigiKeys produktnummer
2073-BC050-06A-K0-0200-0160-0480-LBTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BC050-06A-K0-0200-0160-0480-LBCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BC050-06A-K0-0200-0160-0480-LBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC050-06A-K0-0200-0160-0480-LB
Beskrivning
6W,1.0MM PITCH ELEV PIN HDR,DIL,
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 6 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BC050-06A-K0-0200-0160-0480-LB Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,079" (2,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,039" (1,00mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt