BC034-20-A-V-0150-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BC034-20-A-V-0150-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BC034-20-A-V-0150-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BC034-20-A-V-0150-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC034-20-A-V-0150-L-C
Beskrivning
20POS 1.0MM PITCH HEADER, SIL, S
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 20 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BC034-20-A-V-0150-L-C Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,059" (1,50mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,059" (1,50mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt