BC034-05-A-V-0150-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BC034-05-A-V-0150-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BC034-05-A-V-0150-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BC034-05-A-V-0150-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC034-05-A-V-0150-L-C
Beskrivning
5POS 1.0MM PITCH HEADER, SIL, SM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 5 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BC034-05-A-V-0150-L-C Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,059" (1,50mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,059" (1,50mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt