BC020-10-A-0200-0300-L-G
DigiKeys produktnummer
2073-BC020-10-A-0200-0300-L-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC020-10-A-0200-0300-L-G
Beskrivning
10POS 1.0MM PITCH PIN HEADER, SI
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BC020-10-A-0200-0300-L-G Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Övergripande kontaktlängd
0,236" (6,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,039" (1,00mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Kontaktlängd - hopkoppling
0,079" (2,00mm)