FKT38EIBD0.032768
DigiKeys produktnummer
631-FKT38EIBD0.032768-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FKT38EIBD0.032768
Beskrivning
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±20ppm Kristaller 6pF 35 kOhms Cylindrisk kapsling, radial
Kategori
Lastkapacitans
6pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-10°C-60°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
kHz kristall (justeringsgaffel)
Inkapsling/låda
Frekvens
32.768 kHz
Storlek/dimension
0,122" diam. (3,10mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,327" (8,30mm)