NLDD-1050H
DigiKeys produktnummer
1866-NLDD-1050H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NLDD-1050H
Beskrivning
LED DRIVER CC BUCK 6-52V 1.05A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1,05A 6-52V Konstantström LED-drivare Buck Topologi 1 Utgång
Kategori
Spänning - utspänning
6-52V
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Ström - utgång (max)
1,05A
Serie
Dimning
PWM
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-50°C
Typ
Konstantström
Effektivitet
96%
Topologi
Buck
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 9 stift
Spänning - ingång (min)
10V
Storlek/dimension
L 1,26" x B 0,81" x H 0,49" (32,1 x 20,5 x 12,5mm)
Spänning - ingång (max)
59V