7S.43.9.024.0211
DigiKeys produktnummer
2066-7S.43.9.024.0211-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
7S.43.9.024.0211
Beskrivning
SFTY RLY GUIDE 2NO+1NC 6A 24VDC
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 3PST-NO/NC (2 Form A, 1 Form B) 24VDC Spolar DIN-skena
Kategori
Termineringstyp
Fjäderplint
Tillverkare
Finder Relays, Inc.
Aktiveringsnivå spänning
20,4VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Förpackning
Bulk
Drifttid
10 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
7 ms
Monteringstyp
DIN-skena
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spolspänning
24VDC
Kontaktmaterial
Silver-tennoxid (AgSnO), silver-nickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktform
3PST-NO/NC (2 Form A, 1 Form B)
Spolström
60 mA
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spoleffekt
1,45W
Switchspänning
250VAC - Nom
Spolresistans
400 Ohms