7S.23.9.024.0210
DigiKeys produktnummer
2066-7S.23.9.024.0210-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
7S.23.9.024.0210
Beskrivning
SFTY RLY GUIDE 2NO+1NC 10A 24VDC
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 3PST-NO/NC (2 Form A, 1 Form B) 24VDC Spolar DIN-skena
Kategori
Termineringstyp
Skruvplint
Tillverkare
Finder Relays, Inc.
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Förpackning
Detaljhandelspaket
Drifttid
7 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
11 ms
Monteringstyp
DIN-skena
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spolspänning
24VDC
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktform
3PST-NO/NC (2 Form A, 1 Form B)
Spolström
26.6 mA
Kontaktklassning (ström)
10 A
Spoleffekt
600mW
Switchspänning
250VAC - Nom
Spolresistans
902.3 Ohms