PUN-H-F-10X1,5-BL
DigiKeys produktnummer
2171-PUN-H-F-10X1,5-BL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PUN-H-F-10X1,5-BL
Beskrivning
PLASTIC TUBING 50 METER
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Slangar Blue Termoplastisk polyuretan (TPE-U)
Kategori
Färg
Blue
Tillverkare
Festo Corporation
Material
Termoplastisk polyuretan (TPE-U)
Serie
Arbetstryck
102 PSI (7 bar)
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-35°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Vätsketyp
Tryckluft, vatten
Typ
Slangar
Böjradie (flöde)
2,047" (52,00mm)
Ytterdiameter
0,394" (10,00mm)
Minimal böjradie
1,102" (28,00mm)
Innerdiameter
0,276" (7,00mm)