EPCS-BS-45-150-10P-A-ST-M-H1-PLK-AA
DigiKeys produktnummer
2171-EPCS-BS-45-150-10P-A-ST-M-H1-PLK-AA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Beskrivning
ELECTRIC CYLINDER UNIT
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Linjärt ställdon Stegmotor 5,906" (150,00mm) Kulskruv Integrated Controller, Limit Switches 24VDC
Kategori
Driftcykel
100%
Tillverkare
Festo Corporation
Spänning - märkt
24VDC
Förpackning
Bulk
Konstruktion
Kulskruv
Artikelstatus
Aktiv
Precision
±20µm
Typ
Linjärt ställdon
Acceleration
5,00 m/s²
Motortyp
Stegmotor
Egenskaper
Integrated Controller, Limit Switches
Slaglängd
5,906" (150,00mm)
Återkopplingstyp
Absolutencoder
Lastkraft (dynamisk)
88,19lbf (392,3N)
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Lastkraft (statisk)
101,16lbf (450,0N)
Arbetstemperatur
0°C-50°C
Hastighet
9,06in/s (230,0mm/s)