2506036017Y2
DigiKeys produktnummer
1934-2506036017Y2TR-ND - Remsa och spole (TR)
1934-2506036017Y2CT-ND - Remsbit (CT)
1934-2506036017Y2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2506036017Y2
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 2A 120mOhm
EDA-/CAD-modeller
2506036017Y2 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2A
DC-resistans (DCR) (max)
120mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)