2506036007Y3
DigiKeys produktnummer
1934-1396-2-ND - Remsa och spole (TR)
1934-1396-1-ND - Remsbit (CT)
1934-1396-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2506036007Y3
Beskrivning
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
60 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 3A 40mOhm
EDA-/CAD-modeller
2506036007Y3 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
3A
DC-resistans (DCR) (max)
40mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Impedans @ frekvens
60 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)