2506031007H0
DigiKeys produktnummer
1934-1444-2-ND - Remsa och spole (TR)
1934-1444-1-ND - Remsbit (CT)
1934-1444-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2506031007H0
Beskrivning
FERRITE BEAD 10 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 900mA 100mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2506031007H0 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
900mA
Tillverkare
Fair-Rite Products Corp.
DC-resistans (DCR) (max)
100mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Filtertyp
Signalledning
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Impedans @ frekvens
10 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)