2504024717H0
DigiKeys produktnummer
1934-2504024717H0TR-ND - Remsa och spole (TR)
1934-2504024717H0CT-ND - Remsbit (CT)
1934-2504024717H0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2504024717H0
Beskrivning
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 250mA 1,2Ohm
Kategori
Strömklassning (max)
250mA
Tillverkare
Fair-Rite Products Corp.
DC-resistans (DCR) (max)
1,2Ohm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Filtertyp
Signalledning
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,022" (0,55mm)
Impedans @ frekvens
470 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)