2504023017Y0
DigiKeys produktnummer
1934-1367-2-ND - Remsa och spole (TR)
1934-1367-1-ND - Remsbit (CT)
1934-1367-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2504023017Y0
Beskrivning
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 100mA 750mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2504023017Y0 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
100mA
Tillverkare
Fair-Rite Products Corp.
DC-resistans (DCR) (max)
750mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Filtertyp
Signalledning
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,022" (0,55mm)
Impedans @ frekvens
300 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)