ESPT050W-1200-42-Z1
DigiKeys produktnummer
1800-1001-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESPT050W-1200-42-Z1
Beskrivning
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.2A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1,2A 28-42V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ESPT050W-1200-42-Z1 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
1,2A
Tillverkare
ERP Power, LLC
Effekt (Watt)
50 W
Serie
Dimning
Analog, ELV, Triac
Förpackning
Box
Egenskaper
OCP, OTP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP64
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Effektivitet
87%
Typ
Konstantström
Termineringstyp
Trådledare
Topologi
AC/DC-omvandlare
Storlek/dimension
L 3,34" x B 2,36" x H 1,18" (84,8 x 59,9 x 30,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Spänning - ingång (min)
120VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
277VAC