EBR020U-0500-42
DigiKeys produktnummer
1800-1014-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EBR020U-0500-42
Beskrivning
LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 500MA
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500mA 30-42V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EBR020U-0500-42 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
21 W
Tillverkare
ERP Power, LLC
Dimning
ELV, Triac
Serie
Egenskaper
OCP, OTP, SCP
Förpackning
Box
Klassificeringar
IP20
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-90°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Effektivitet
87%
Typ
Konstantström
Termineringstyp
Trådledare
Topologi
AC/DC-omvandlare
Storlek/dimension
2,28" diam. x 1,25" H (57,9mm x 31,8mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - ingång (min)
90VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
132VAC
Vikt
0,376 lb (170,5 g)
Spänning - utspänning
30-42V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
500mA