SG-8101CB 2.5396M-TBGSA0
DigiKeys produktnummer
114-SG-8101CB2.5396M-TBGSA0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SG-8101CB 2.5396M-TBGSA0
Beskrivning
XTAL OSC XO 2.5396MHZ SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.5396 MHz XO (standard) CMOS Oscillator 1,8V-3,3V Viloläge (ström av) 4-SMD, utan ledning
Kategori
Frekvensstabilitet
±15ppm
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Ström - drift (max)
3mA (typ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Resonatorbas
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (5x3,2)
Typ
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Frekvens
Höjd - monterad (max)
0,051" (1,30mm)
Funktion
Viloläge (ström av)
Ström - matning (inaktivera) (max)
1,1µA (typ.)
Utgång
CMOS
Basproduktens nummer
Spänning - källa
1,8V-3,3V